ART / Watercolor paintings & Drawings / Drawings 9225017
*
nr 922 5017
Roger Risberg
(1956-2011), Sverige
Roger Risberg (1956-2011), 2 st, tusch, signerade RR, Bladets mått: 28, 5x21. Proveniens Galerie Bel´Art ur privat samling,
DRAWINGS (F), Roger Risberg (1956-2011), 2 st, tusch, signerade RR, Bladets mått: 28, 5x21. Proveniens Galerie Bel´Art ur privat samling
Condition: Smuts/fläckar
Roger Risberg, Swedish painter, born 1956, dead 2011.
Droit De Suite
Estimate:
500
Sold:
SEK 600
Auction date:
Monday November 3 2014
at 18:06:09
- Bid history
Time
Bidder
Bid
29/10 21:19:56
1
500 kr
1/11 22:42:41
2
200 kr
1/11 22:42:41
1
250 kr (Robot)
1/11 22:42:54
2
300 kr
1/11 22:42:54
1
350 kr (Robot)
1/11 22:43:04
2
400 kr
1/11 22:43:05
1
450 kr (Robot)
1/11 22:43:14
2
500 kr
1/11 22:43:14
1
500 kr (Robot)
1/11 22:43:23
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: absurdister akvarell akvareller roger risberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige teckning teckningar tusch vattenfärg
-
7238 WATERCOLOUR
Björn Blomberg (1925-2003). "Snöbyar, Torneträsk"...//
Present: SEK 100
Auction ends
tomorrow
20 maj at 19:56
-
7124 WATERCOLOUR
födelsedagstavla, 19th century, björkram, 32x38 cm..//
Auction ends
tomorrow
20 maj at 18:01
-
8106 WATERCOLOUR
Fritz Ahlgrensson (1838-1902), Sweden. Signed. Wat..//
Auction ends
tomorrow
20 maj at 19:45
-
8103 WATERCOLOUR
Johan Briede. Signed, landscape. Watercolour, Imag..//
Auction ends
tomorrow
20 maj at 19:06
-
8073 WATERCOLOUR
Malle Leis (1940-2017), Estonia. Blomma. Signed, d..//
Present: SEK 900
Auction ends
tomorrow
20 maj at 20:45
-
8284 WATERCOLOUR
unidentified artist. No signature, landscape. Wate..//
Present: SEK 100
Auction ends
tomorrow
20 maj at 18:13
*
Roger Risberg
Condition: Smuts/fläckar
Roger Risberg, Swedish painter, born 1956, dead 2011.
Läs om budbetjänten
nr 922 5017
Roger Risberg
(1956-2011), Sverige
Roger Risberg (1956-2011), 2 st, tusch, signerade RR, Bladets mått: 28, 5x21. Proveniens Galerie Bel´Art ur privat samling,
DRAWINGS (F), Roger Risberg (1956-2011), 2 st, tusch, signerade RR, Bladets mått: 28, 5x21. Proveniens Galerie Bel´Art ur privat samling
Condition: Smuts/fläckar
Roger Risberg, Swedish painter, born 1956, dead 2011.
Droit De Suite | |
---|---|
Estimate: | 500 |
Sold: | SEK 600 |
Auction date: |
Monday November 3 2014 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
29/10 21:19:56 | 1 | 500 kr |
1/11 22:42:41 | 2 | 200 kr |
1/11 22:42:41 | 1 | 250 kr (Robot) |
1/11 22:42:54 | 2 | 300 kr |
1/11 22:42:54 | 1 | 350 kr (Robot) |
1/11 22:43:04 | 2 | 400 kr |
1/11 22:43:05 | 1 | 450 kr (Robot) |
1/11 22:43:14 | 2 | 500 kr |
1/11 22:43:14 | 1 | 500 kr (Robot) |
1/11 22:43:23 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: absurdister akvarell akvareller roger risberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige teckning teckningar tusch vattenfärg
-
7238 WATERCOLOUR
Björn Blomberg (1925-2003). "Snöbyar, Torneträsk"...//
Present: SEK 100
Auction ends
tomorrow
20 maj at 19:56 -
7124 WATERCOLOUR
födelsedagstavla, 19th century, björkram, 32x38 cm..//
Auction ends
tomorrow
20 maj at 18:01 -
8106 WATERCOLOUR
Fritz Ahlgrensson (1838-1902), Sweden. Signed. Wat..//
Auction ends
tomorrow
20 maj at 19:45
-
8103 WATERCOLOUR
Johan Briede. Signed, landscape. Watercolour, Imag..//
Auction ends
tomorrow
20 maj at 19:06 -
8073 WATERCOLOUR
Malle Leis (1940-2017), Estonia. Blomma. Signed, d..//
Present: SEK 900
Auction ends
tomorrow
20 maj at 20:45 -
8284 WATERCOLOUR
unidentified artist. No signature, landscape. Wate..//
Present: SEK 100
Auction ends
tomorrow
20 maj at 18:13